Kullanım Koşulları

Şartlar ve Koşullar

Corel Alışveriş Sitesi (Bundan sonra "Site" olarak geçecektir ve Site sahipleri, yönetici ve çalışanlarını kapsamaktadır.), Site doğru ve güncel içerik sunmak için elinden gelen gayreti gösterir; ancak kullanıcı doğru olmayan veya güncel olmayan bilginin kullanımından doğacak zarar ve/veya ziyandan Site'yi sorumlu tutamaz.

Site'yi kullanmakla burada beyan edilen tüm şartları çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırsınız.

Yazılım ürünlerinin iadesi ancak ve ancak aşağıdaki koşullar sağlandığında söz konusudur. Aksi halde iade kabul edilmeyecektir.

1) Ürünün oriijinal ambalajı (jelatin veya kapatma etiketi) açılmamış olmalıdır.
2) Elektronik Yazılım Teslimatı (ESD) ve Lisans Belgesi olarak seçilen ürünlerde ürünler elektronik olarak sevk edildiğinden iade edilemez.
3) Alım tarihinden itibaren 30 gün geçmemiş olmalıdır.

Ancak bu şartlar geçerli ise, satın aldığınız ürün ile ilgili satış sonrası destek personelimiz tarafından çözülemeyen bir sorununuz var ise, ürün iade talebinde bulunabilirsiniz. İlk adım olarak [email protected] adresine sipariş numaranızı belirterek probleminizi ve iade nedeninizi yazınız.

Talebiniz en kısa sürede temsilcimiz tarafından cevaplandırılacaktır.

İadesi yapılacak ürünlerin orijinal ambalajında ve tekrar satışa sunulabilir durumda olması gerekmektedir.

Yetersiz paketleme ile zarar görmüş ürünlerin iade taleplerinin olumsuz sonuçlanması muhtemeldir. Kargo şirketi ürününüzü teslim ederken ürünün hasar görüp görmediğinin kontrolü ve böyle bir durum söz konusu ise tutanak ile kayıt altına alınması müşterinin sorumluluğundadır. İadesi yapılacak ürünlerin ambalajının hasar görmeyecek şekilde yapılması gerekmektedir.

Site, kullanıcının bilgisayarında çerez (cookie) adı verilen dosyalar oluşturmaktadır. Bunlar tamamen kullanıcının ziyaret kolaylığını sağlama ve Site performansının daha yüksek düzeyde tutulmasını sağlama amaçlıdır.

Site'de çeşitli şahıs, kurum ve kuruluşlar ile ilgili materyaller (link, haber vs.) bulunabilir. Bu durum, Site'nin ilgili şahıs, kurum ve kuruluşlar ile herhangi bir menfaat ilişkisi içerisinde bulunduğu anlamına gelmemelidir.

Site, kullanıcıyı 3. taraf web sitelerine yönlendiriyor veya 3. taraf web siteleri Site'ye link veriyor olabilir. Bu durum; 3. taraf web sitelerinin, Site'nin doğrudan veya dolaylı bir şekilde kontrolünde olduğu anlamını taşımaz ve Site, 3. taraf web sitelerini kullanmanızdan veya kullanamamanızdan doğacak zarar ve/veya ziyandan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Site, kullanıcılarına bazı servisler sunuyor olabilir. Bu servisler kapsamında Site bir borç altına girmiş ise bu borcun ifası hariç olmak üzere bu servislerin durdurulması veya kesintiye uğramasından hiçbir surette sorumlu tutulamaz.

Site; kullanıcıların yaş, cinsiyet, tüketim eğilimleri, coğrafik dağılımları, Site’de ziyaret ettikleri sayfa bilgileri, ziyaret süreleri gibi (bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) istatistiksel parametreleri anonim olarak toplamaktadır.

Site, kullanıcılarına ürünler için yorum yapma imkanı sağlıyor olabilir. Site, yapılan yorumların kontrolünü gerçekleştirir ve uygun gördüklerini yayınlar. Yapılan yorumlar Site'ye yorumu yayınlama yükümlülüğü getirmez ve yayınlanması Site'ye yasal sorumluluk yüklemez. Tüm yorumların içeriğinden yorum sahipleri sorumludurlar. Bu amaçla her kullanıcının IP adresi kaydedilmektedir ve gerekli görüldüğünde emniyet ve yargı birimleriyle paylaşılabilecektir.

Site, sayfalarında reklam yayınlıyor olabilir. Site, reklamların yasalar ve genel ahlak kurallarına uygunluğunu denetlese de, her ne sebeple olursa olsun reklamın yayınlanmasından ve/veya yayınlanmamasından doğacak zarar ve/veya ziyandan sorumlu tutulamaz.

Site içeriği, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Koruma Kanunu tarafından korunmaktadır. İçeriğin her ne ad altında olursa olsun kamuya açık yerlerde ve/veya ticari amaçlarla sunumu, gösterimi, basımı, çoğaltımı, dağıtımı yazılı izne tabidir. Buna muhalif davrananlar hakkında Site tarafından hukuki takibat yapılacaktır. 

İhtilaf vukuunda İstanbul mahkemeleri yetki sahibidir.

Corel Yasal Bilgiler

Sayın Yetkili;

COREL™ yazılım ürünlerinin bilgisayarlarınızda lisanslı olarak kullanıldığı yönünde emin olmanız, olası bir yasal denetime ve hukuki ihtilafın yaşanmasına gerek kalmaması adına, tarafınıza bu bilgilendirmenin tedbiren yapılması yararlı görülmüştür. Planlanan yasal denetim öncesi, firmanızdaki tüm bilgisayarların acilen incelenmesi ve Corel yazılımları envanteriniz konusunda ekteki “Yazılım Kayıt Formu”nu doldurarak tarafımıza gönderilmesi ve ayrıca telefon ile bilgi verilmesi önemle rica olunur. Sözlü ve yazılı bilgilendirmenize istinaden gerekli lisans kontrollerinin son kez yapılabilmesi adına COREL™ merkezimize bir rapor iletilecek ve aksiyon planı oluşturulacaktır.

Bu doğrultuda, mevcut COREL™ yazılımlarınızın yasallaşması konusunda yardımcı olunacak ve lisanslama sürecinin sonunda geçmişe ait herhangi bir sorgulamada bulunulmayacaktır.

Önemli Notlar:

  1. Telif hakkına sahip, resmi olarak gümrüklenerek yurda sokulmuş orijinal COREL™ yazılımları, EULA (Son Kullanıcı Satış Sözleşmesi) kapsamında olup, sadece ve sadece o ülkedeki resmi distribütör ( www.eti.com.tr , www.corelturkiye.com ) veya distribütörün onayladığı yetkili satıcılardan satın alınması gerekmektedir.
  2. Yasal açıklardan yararlanılarak, online mecralarda münferiden veya ortak pazar yerleri vasıtasıyla satışı yapılan kaçak, kırılmış, kopyalanmış, destek verilmeyen, işinizi sekteye uğratmaya mahkum ve sizleri yasal olarak sıkıntıya sokabilecek COREL™ yazılım ürünlerine asla itibar edilmemelidir. Basında yer alan, Online Pazar Yerlerinin satışı yapılan ürünler için sorumluluk almaması ile ilgili bazı haber ve şikayetler bu linklerde yer almaktadır.  https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/iyi-gunde-varlar-kotu-gunde-yok-41628694 , https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/e-pazarlar-mercek-altinda-41565524
  3. COREL™ yazılım ürünleriyle ilgili yasal olmayan bazı satıcılara yönelik şikayetleri bu linkten inceleyebilirsiniz: https://www.sikayetvar.com/corel
  4. Kullanımı süregelen lisanssız COREL™ yazılımlarının sistemlerden silinmesi, işlenmiş ve takibi yapılabilecek suçu ortadan kaldırmaz ancak orijinal COREL™ yazılımlarının satın alınarak yasallaşması, iyi niyet çerçevesinde değerlendirilecektir.

Konu ile ilgili detay ve sorularınız için (212) 212 98 02 numaralı telefondan, yasal departman sorumluları Büşra Çankaya/dahili 138, Burcu Albayrak/dahili 133 ve Hasan Şirin/dahili 139 ile hafta içi 09:30 – 17:00 saatleri arası görüşebilirsiniz.