Lisanssız Kullanım

Adil Ol!

Geliştiriciler, satıcılar ve sizin gibi tüm katılımcıların başarı ve güvenliği adil olmaktan geçer. Yazılım korsanlığı, çoğunlukla korsanlar dahil, herkese zarar verir.

Yazılım Korsanlığı nedir?

Yazılım korsanlığı, yazılım yasal olmayan şekilde kopyalandığı, satıldığı ve uygun olmayan şekilde lisanslandığı zaman ortaya çıkar. Korsan kullanım şekillerinden bazıları internetten Corel seri numaraları ve kopyalanmış yazılım indirmektir. Yasadışı olmasının dışında, ürünün fonksiyonelliğini tehdit eder, mahremiyetinizi ve saygınlığınızı riske atar.

Diğer tarafta, lisanslı yazılım satın aldığınızda, teknik destek alabildiğiniz gibi ürün güncellemelerine de erişim hakkınız olur. Tüm ürünlerimiz kalite güvenlik testlerinden geçerek güvenli ve kararlılığından emin olunur.

Eğer yazılım korsanlığına maruz kaldığınız konusunda şüpheleriniz var ise lütfen bize bu e-posta adresinden ulaşın : [email protected]

Korsan Yazılımın nasıl farkında olursunuz?

 • Fiyatları kontrol edin
 • Paket kalitesini kontrol edin

Şüpheli herhangi bir durumda lütfen bize bu e-posta adresinden ulaşın : [email protected]

Yazılım korsanlığı her zaman belirgin olmayabilir. Tek lisansla birden fazla bilgisayara kopyalama yapmak korsan yazılıma sebebiyet verir.

Ayrıca, yetki sahibi olmayan satıcıların yerel pazarda lisanslı dahi olsa, o ülkedeki dağıtıcı ve yetkili satıcıların gümrüklediği ve dağıtımını üstlendiği yazılımlar haricinde yazılımları kaçak olarak pazarlaması da Gri Market olarak tanımlanan bir pazar doğurur. Ki bu da yasal değildir.

Yasal Yazılımın İyi Yönleri

 • Virüs içermez
 • Teknik destek alabilirsiniz
 • Kimlik hırsızlığı yapılamaz
 • Para veya hapis cezası almazsınız
 • İtibarınızı tehlikeye atmazsınız
 • Corel’in diğer harikulade ürünlerinden yararlanma şansınız olabilir.
 • İş imkanları doğurur
 • Ve her şeyden önemlisi kazancını hak eden rahat vicdanlar olur.

BSA – Business Software Alliance (İş Yazılımları Birliği)

BSA 1988 yılından beri dünyanın önde gelen yazılım geliştiricilerinin sesi olmuştur. Bu zamana kadar binlerce korsan yazılım satıcısı, dağıtıcısı ve kullanıcısına dava açmış ve cezalara çarptırmıştır.

Corel End User License Agreement – EULA (Corel Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi)

Yazılım Üreticileri ile Son Kullanıcılar arasındaki lisans kullanım kurallarını ve şartlarını EULA (End User License Agreement) sözleşmesi belirler.

Bu sözleşme, tüm yazılımlar için geçerli olan ve yazılım yükleme aşamasında kabul ettiğiniz bir metindir.

Telif hakkına sahip tüm yazılımlar için geçerli olan bu sözleşmede yazdığı gibi, yazılımı sadece ve sadece yaşadığınız ülkede bulunan Corel ofisinden ve/veya Corel Distribütörü veya Yetkili Satıcısından doğrudan veya online olarak satın alabilir veya indirebilirsiniz.

Aksi durumlarda bedelini ödeyip almış olsanız bile lisansınız geçerli sayılmayacaktır.

Corel Yasal Bilgiler

Sayın Yetkili;

COREL™ yazılım ürünlerinin bilgisayarlarınızda lisanslı olarak kullanıldığı yönünde emin olmanız, olası bir yasal denetime ve hukuki ihtilafın yaşanmasına gerek kalmaması adına, tarafınıza bu bilgilendirmenin tedbiren yapılması yararlı görülmüştür. Planlanan yasal denetim öncesi, firmanızdaki tüm bilgisayarların acilen incelenmesi ve Corel yazılımları envanteriniz konusunda ekteki “Yazılım Kayıt Formu”nu doldurarak tarafımıza gönderilmesi ve ayrıca telefon ile bilgi verilmesi önemle rica olunur. Sözlü ve yazılı bilgilendirmenize istinaden gerekli lisans kontrollerinin son kez yapılabilmesi adına COREL™ merkezimize bir rapor iletilecek ve aksiyon planı oluşturulacaktır.

Bu doğrultuda, mevcut COREL™ yazılımlarınızın yasallaşması konusunda yardımcı olunacak ve lisanslama sürecinin sonunda geçmişe ait herhangi bir sorgulamada bulunulmayacaktır.

Önemli Notlar:

 1. Telif hakkına sahip, resmi olarak gümrüklenerek yurda sokulmuş orijinal COREL™ yazılımları, EULA (Son Kullanıcı Satış Sözleşmesi) kapsamında olup, sadece ve sadece o ülkedeki resmi distribütör ( www.eti.com.tr , www.corelturkiye.com ) veya distribütörün onayladığı yetkili satıcılardan satın alınması gerekmektedir.
 2. Yasal açıklardan yararlanılarak, online mecralarda münferiden veya ortak pazar yerleri vasıtasıyla satışı yapılan kaçak, kırılmış, kopyalanmış, destek verilmeyen, işinizi sekteye uğratmaya mahkum ve sizleri yasal olarak sıkıntıya sokabilecek COREL™ yazılım ürünlerine asla itibar edilmemelidir. Basında yer alan, Online Pazar Yerlerinin satışı yapılan ürünler için sorumluluk almaması ile ilgili bazı haber ve şikayetler bu linklerde yer almaktadır.  https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/iyi-gunde-varlar-kotu-gunde-yok-41628694 , https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/e-pazarlar-mercek-altinda-41565524
 3. COREL™ yazılım ürünleriyle ilgili yasal olmayan bazı satıcılara yönelik şikayetleri bu linkten inceleyebilirsiniz: https://www.sikayetvar.com/corel
 4. Kullanımı süregelen lisanssız COREL™ yazılımlarının sistemlerden silinmesi, işlenmiş ve takibi yapılabilecek suçu ortadan kaldırmaz ancak orijinal COREL™ yazılımlarının satın alınarak yasallaşması, iyi niyet çerçevesinde değerlendirilecektir.

Konu ile ilgili detay ve sorularınız için (212) 212 98 02 numaralı telefondan, yasal departman sorumluları Büşra Çankaya/dahili 138, Burcu Albayrak/dahili 133 ve Hasan Şirin/dahili 139 ile hafta içi 09:30 – 17:00 saatleri arası görüşebilirsiniz.