Lisanssız Kullanım

Adil Ol!

Geliştiriciler, satıcılar ve sizin gibi tüm katılımcıların başarı ve güvenliği adil olmaktan geçer. Yazılım korsanlığı, çoğunlukla korsanlar dahil, herkese zarar verir.

Yazılım Korsanlığı nedir?

Yazılım korsanlığı, yazılım yasal olmayan şekilde kopyalandığı, satıldığı ve uygun olmayan şekilde lisanslandığı zaman ortaya çıkar. Korsan kullanım şekillerinden bazıları internetten Corel seri numaraları ve kopyalanmış yazılım indirmektir. Yasadışı olmasının dışında, ürünün fonksiyonelliğini tehdit eder, mahremiyetinizi ve saygınlığınızı riske atar.

Diğer tarafta, lisanslı yazılım satın aldığınızda, teknik destek alabildiğiniz gibi ürün güncellemelerine de erişim hakkınız olur. Tüm ürünlerimiz kalite güvenlik testlerinden geçerek güvenli ve kararlılığından emin olunur.

Eğer yazılım korsanlığına maruz kaldığınız konusunda şüpheleriniz var ise lütfen bize bu e-posta adresinden ulaşın : [email protected]

Korsan Yazılımın nasıl farkında olursunuz?

  • Fiyatları kontrol edin
  • Paket kalitesini kontrol edin

Şüpheli herhangi bir durumda lütfen bize bu e-posta adresinden ulaşın : [email protected]

Yazılım korsanlığı her zaman belirgin olmayabilir. Tek lisansla birden fazla bilgisayara kopyalama yapmak korsan yazılıma sebebiyet verir.

Ayrıca, yetki sahibi olmayan satıcıların yerel pazarda lisanslı dahi olsa, o ülkedeki dağıtıcı ve yetkili satıcıların gümrüklediği ve dağıtımını üstlendiği yazılımlar haricinde yazılımları kaçak olarak pazarlaması da Gri Market olarak tanımlanan bir pazar doğurur. Ki bu da yasal değildir.

Yasal Yazılımın İyi Yönleri

  • Virüs içermez
  • Teknik destek alabilirsiniz
  • Kimlik hırsızlığı yapılamaz
  • Para veya hapis cezası almazsınız
  • İtibarınızı tehlikeye atmazsınız
  • Corel’in diğer harikulade ürünlerinden yararlanma şansınız olabilir.
  • İş imkanları doğurur
  • Ve her şeyden önemlisi kazancını hak eden rahat vicdanlar olur.

BSA – Business Software Alliance (İş Yazılımları Birliği)

BSA 1988 yılından beri dünyanın önde gelen yazılım geliştiricilerinin sesi olmuştur. Bu zamana kadar binlerce korsan yazılım satıcısı, dağıtıcısı ve kullanıcısına dava açmış ve cezalara çarptırmıştır.

Corel End User License Agreement – EULA (Corel Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi)

Yazılım Üreticileri ile Son Kullanıcılar arasındaki lisans kullanım kurallarını ve şartlarını EULA (End User License Agreement) sözleşmesi belirler.

Bu sözleşme, tüm yazılımlar için geçerli olan ve yazılım yükleme aşamasında kabul ettiğiniz bir metindir.

Telif hakkına sahip tüm yazılımlar için geçerli olan bu sözleşmede yazdığı gibi, yazılımı sadece ve sadece yaşadığınız ülkede bulunan Corel ofisinden ve/veya Corel Distribütörü veya Yetkili Satıcısından doğrudan veya online olarak satın alabilir veya indirebilirsiniz.

Aksi durumlarda bedelini ödeyip almış olsanız bile lisansınız geçerli sayılmayacaktır.