Gizlilik Koşulları

Gizlilik Sözleşmesi

Corel Alışveriş Sitesi (bundan böyle “Site” olarak anılacaktır) olarak kullanıcılarımızın gizlilik haklarına saygı duyuyoruz. İşbu Gizlilik Politikası, Site üzerinden toplayacağımız kişisel bilgilerin çeşitlerini, bunları nasıl kullanabileceğimizi ve kimlerle paylaşabileceğimizi tanımlamaktadır.

Site’yi kullanırken kişisel bilgilerinizi sunmayı seçebilirsiniz. Örneğin; Kullanıcı Kayıt Formu'nu, Sipariş/İade Formları'nı (burada belirtilenler ile sınırlı olmamak kaydıyla) doldurursanız bazı kişisel bilgileri girmeniz Site tarafından talep edilebilir. Kişisel bilgi paylaşımını tercih etmediğiniz durumlarda bu formları lütfen doldurmayınız.

Site, pazarlama iletişimleri kapsamında bülten aboneliği, e-posta adresi kaydı gibi araçlar kullanabilir ve bu servislerden yararlanan kullanıcılarına yönelik pazarlama faaliyetleri gerçekleştirebilir.

Kullanıcı, kişisel bilgilerini sistemimize girmesi halinde Site’nin hizmet alanlarına yönelik iletişim faaliyetlerinde bulunma hakkını peşinen kabul etmiş sayılır (Örneğin; Site üzerinden ürün sipariş eden kullanıcı, siparişi ile ilgili bildirim almamayı talep edemez).

Site, kişiye özel hizmet kapsamında kişisel bilgilerinizi kullanabilir (Örneğin; ilgi duyabileceğiniz ürünleri önerebilir).

Site, kullanıcı deneyimlerini üst düzeyde tutmak amacıyla çeşitli teknolojik araçlar kullanabilir. Site, kullanıcının Site’ye eriştiği cihazın hard diskinde çerez (cookie) adı verilen dosyalar oluşturabilir.

Site; kullanıcıların yaş, cinsiyet, tüketim eğilimleri, coğrafik dağılımları, Site’de ziyaret ettikleri sayfa bilgileri, ziyaret süreleri gibi (bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) istatistiksel parametreleri anonim olarak toplamaktadır. Bu bilgilerin anonim olarak sağlanmasını istemeyen kullanıcının Site’yi kullanmaması önerilir.

Site, kullanıcının bilgi girişini gerektiren sayfalarında (Örneğin; Kullanıcı Kayıt Formu, Ödeme Sayfası gibi) 256 bit SSL (Secure Socket Layer – Güvenli Soket Katmanı) şifreleme sistemi kullanır.

Site, kullanıcının kredi kartı bilgilerini hiçbir şekilde kaydetmez ve kredi kartı kullanılarak yapılan ödeme bilgilerinin 256 bit SSL şifreleme sistemi ile bankaya iletilmesini sağlar.

Site, kullanıcının bağlantı kurduğu IP adresini kaydetmektedir.

Site, kullanıcının kişisel bilgilerini yargı kararı olmadıkça hiçbir 3. şahıs veya kurumla paylaşmaz.

Corel Yasal Bilgiler

Sayın Yetkili;

COREL™ yazılım ürünlerinin bilgisayarlarınızda lisanslı olarak kullanıldığı yönünde emin olmanız, olası bir yasal denetime ve hukuki ihtilafın yaşanmasına gerek kalmaması adına, tarafınıza bu bilgilendirmenin tedbiren yapılması yararlı görülmüştür. Planlanan yasal denetim öncesi, firmanızdaki tüm bilgisayarların acilen incelenmesi ve Corel yazılımları envanteriniz konusunda ekteki “Yazılım Kayıt Formu”nu doldurarak tarafımıza gönderilmesi ve ayrıca telefon ile bilgi verilmesi önemle rica olunur. Sözlü ve yazılı bilgilendirmenize istinaden gerekli lisans kontrollerinin son kez yapılabilmesi adına COREL™ merkezimize bir rapor iletilecek ve aksiyon planı oluşturulacaktır.

Bu doğrultuda, mevcut COREL™ yazılımlarınızın yasallaşması konusunda yardımcı olunacak ve lisanslama sürecinin sonunda geçmişe ait herhangi bir sorgulamada bulunulmayacaktır.

Önemli Notlar:

  1. Telif hakkına sahip, resmi olarak gümrüklenerek yurda sokulmuş orijinal COREL™ yazılımları, EULA (Son Kullanıcı Satış Sözleşmesi) kapsamında olup, sadece ve sadece o ülkedeki resmi distribütör ( www.eti.com.tr , www.corelturkiye.com ) veya distribütörün onayladığı yetkili satıcılardan satın alınması gerekmektedir.
  2. Yasal açıklardan yararlanılarak, online mecralarda münferiden veya ortak pazar yerleri vasıtasıyla satışı yapılan kaçak, kırılmış, kopyalanmış, destek verilmeyen, işinizi sekteye uğratmaya mahkum ve sizleri yasal olarak sıkıntıya sokabilecek COREL™ yazılım ürünlerine asla itibar edilmemelidir. Basında yer alan, Online Pazar Yerlerinin satışı yapılan ürünler için sorumluluk almaması ile ilgili bazı haber ve şikayetler bu linklerde yer almaktadır.  https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/iyi-gunde-varlar-kotu-gunde-yok-41628694 , https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/e-pazarlar-mercek-altinda-41565524
  3. COREL™ yazılım ürünleriyle ilgili yasal olmayan bazı satıcılara yönelik şikayetleri bu linkten inceleyebilirsiniz: https://www.sikayetvar.com/corel
  4. Kullanımı süregelen lisanssız COREL™ yazılımlarının sistemlerden silinmesi, işlenmiş ve takibi yapılabilecek suçu ortadan kaldırmaz ancak orijinal COREL™ yazılımlarının satın alınarak yasallaşması, iyi niyet çerçevesinde değerlendirilecektir.

Konu ile ilgili detay ve sorularınız için (212) 212 98 02 numaralı telefondan, yasal departman sorumluları Büşra Çankaya/dahili 138, Burcu Albayrak/dahili 133 ve Hasan Şirin/dahili 139 ile hafta içi 09:30 – 17:00 saatleri arası görüşebilirsiniz.